تلفن تماس: 77136447 و 77136445 (021)

صفحه اصلی اخبار تازه های فناوری اندروید ، سیستم محبوب موبایلی‌ها
نظر شما درباره وب سایت های طراحی شده توسط ما چیست؟
 

ورود کاربراناندروید ، سیستم محبوب موبایلی‌ها

یکی از سیستم‌های عامل جدید برای دستگاه‌های همراه (مانند موبایل ، تبلت ، موزیک پلیر و...) اندروید است.
شرکت اندروید در سال 2003 تاسیس و در سال 2005 توسط گوگل خریداری شد ، اما تا زمان رونمایی عمومی هیچ خبری از آن منتشر نشد و بی سروصدا به کار خود ادامه داد.
سیستم عامل اندروید در سال 2008 توسط گوگل برای دستگاه‌های تلفن همراه رونمایی شد و به دلیل منبع باز و رایگان بودن ، به سرعت توسعه یافت تا جایی که تا کنون 7 نسخه برای موبایل و 3 نسخه برای تبلت‌ها عرضه شده است .
همچنین به تازگی تعداد برنامه‌های رایگان موجود در مارکت اندروید از تعداد برنامه‌های رایگان مارکت اپل پیشی گرفته است. هرچند تعداد برنامه‌های تجاری آن حدود یک سوم اپل است.
با حضور اندروید در بازار موبایل تقریباً جایی برای سیستم عامل‌های موبایلی قدیمی‌تر مانند سیمبین و ویندوز موبایل نمانده است ، زیرا با توجه به تجاری بودن آن سیستم‌ها ،هیچ کدام از لحاظ توسعه پذیری ، امکانات و نرم افزارها به اندروید نمی‌رسند .
با پیشرفت این سیستم عامل و ارائه نسخه 2 به بعد آن شرکت‌های بیشتری نسبت به استفاده از اندروید اقدام نمودند و این روند به توسعه و پیشرفت آن کمک بسیاری کرد.
همچنین گوگل با همکاری شرکت‌های سازنده موبایل اقدام به تولید موبایل‌هایی با برند و نام خود کرد و قدرت اندروید را به رخ جهان کشید.
با توجه به رایگان و منبع باز بودن اندروید شرکت‌ها می‌توانند این سیستم را برای گوشی‌های ارزان قیمت و معمولی و همچنین لوکس و پیشرفته اختصاصی نمایند و با توجه به قابلیت‌های سخت افزاری هر دستگاه امکاناتی را به سیستم عامل بی افزایند.
امروزه اندروید مانند سیستم عامل ios اپل در دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود اما تفاوت اینجاست که سیستم عامل اپل فقط در اختیار محصولات آن شرکت است اما اندروید یک منبع باز است...
اندروید یک سیستم عامل بر مبنای لینوکس است و قابلیت‌های زیادی دارد ، به تازگی برخی از شرکت‌های خودرو سازی برای سیستم‌های رهیابی مسیر و دیگر سیستم‌های تعاملی با سرنشین از اندروید استفاده کرده‌اند ، همچنین آخرین خبرها حاکی از آن است برخی شرکت‌های سازنده لوازم خانگی نیز از اندروید به عنوان سیستم عامل محصولات الکترونیکی خود (مانند تلویزیون، یخچال و..) استفاده خواهند کرد.
اگر شما هم از کاربران اندروید هستید باید بدانید برای کارایی بهتر برنامه‌های نصب شده روی دستگاهتان حتماً آنها را به صورت دوره‌ای بروز رسانی کنید.
این بروز رسانی هم شما را از برنامه‌های مخرب در امان نگه می‌دارد و هم قابلیت‌های جدیدی به دستگاه اضافه می‌کند.
همچنین یادتان باشد برای اکثر نیازهای شما نرم افزاری در مارکت اندروید وجود دارد و حتی اگر نتوانستید آن را بیابید حتماً چند وقت بعد مجدد آن برنامه را در مارکت جستجو کنید زیرا مارکت دائم در حال گسترش است.
یک نکته مهم را همواره به خاطر داشته باشید : از نصب برنامه‌های تایید نشده و از غیر از سایت‌های معتبر خودداری کنید.
با توجه به یکپارچه بودن سیستم عامل اندروید با حساب جیمیل شما ، باید مراقب برنامه‌های بد یا همان "بد افزارها " باشید زیرا این برنامه‌ها به راحتی اطلاعات اکانت ایمیل ، شما را سرقت می‌کنند.
همچنین در استفاده از نرم افزارهای موبایل بانک نیز باید محتاط بود زیرا در صورت آلوده بودن دستگاه شما اطلاعات حساب بانکی نیز در خط است.
راهکار این است که یک برنامه آنتی ویروس که اغلب رایگان است روی دستگاهتان نصب کنید.
در شماره بعد به معرفی نرم افزارهای کاربردی مناسب برای اندروید می‌پردازیم.